Шавкат Мирзиёев ҳафта охирида Қозоғистонга боради
Шавкат Мирзиёев ҳафта охирида Қозоғистонга боради Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев 2017 йил 9—10 сентябрь кунлари Қозоғистонга ташриф буюради. Бу ҳақда ЎзАхабар бермоқда.
Қозоғистон президенти Нурсултон Назарбоевнинг таклифига биноан амалга ошадиган мазкур ташриф доирасида Президент Мирзиёев Ислом ҳамкорлик ташкилотининг Фан ва технологиялар бўйича биринчи саммитида иштирок этади.
Шавкат Мирзиёев Қозоғистонга ташрифи давомида Остона шаҳрида ЭКСПО—2017 халқаро ихтисослашган кўргазмасининг расмий ёпилиш маросимида иштирок этиши ҳамда хорижий делегациялар раҳбарлари билан икки томонлама қатор учрашувлар ўтказиши режалаштирилган.

Шавкат Мирзиёев в эти выходные отправится в Казахстан
Шавкат Мирзиёев посетит Казахстан в эти выходные Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев посетит Казахстан 9-10 сентября 2017 года. Об этом сообщает AzNews.
В рамках визита, который состоится по приглашению Президента Казахстана Нурсултана Назарбаева, Президент Мирзиёев примет участие в первом саммите Организации исламского сотрудничества в области науки и технологий.
В рамках визита в Казахстан Шавкат Мирзиёев примет участие в официальной церемонии закрытия международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в Астане и проведет ряд двусторонних встреч с главами иностранных делегаций.