Aktsiyadorlarning umumiy yig’ilishi
Аксиядорлар диққатига! “Асака Дон Маҳсулотлари” АЖ аксиядорларининг умумий йиг’илиши 2020 йил 31 март куни соат 10:00 да Андижон вилояти Асака тумани Саноатчи ко’часи 86 -даги давлат ма’мурияти биносида бо’либ о’тади.
Акциядорларни ро’йхатга олиш соат 9:00 да бошланади.
Кун тартиби:
1) Кузатув кенгашининг о’з ваколатига кирадиган масалалар бо’йича ҳисоботи.
2) Тафтиш комиссиясининг о’з ваколатлари масалалари бо’йича хулосаси.
3) Компания раҳбариятининг 2019 молиявий -иқтисодий йил якунлари ва йиллик бизнес -режанинг бажарилиши ҳақидаги ҳисоботи.
4) Жамиятнинг йиллик ҳисоботини тасдиқлаш ва фойда ва зарарни тақсимлаш;
5) Компаниянинг 2020 йил учун бизнес -режасини тасдиқлаш.
6) Жамият Кузатув кенгаши таркибига о’згартиришлар киритиш ва янги а’золарни сайлаш.
7) жамоатчилик текшируви комиссияси таркибига о’згартиришлар киритиш ва унинг янги а’золарини сайлаш.
8) Компания Бошқаруви Раиси билан тузилган меҳнат шартномасини бир йилга бекор қилиш ёки узайтириш.
9) Кузатув кенгаши ва Тафтиш комиссияси а’золарига улар бажарилган давр учун то’ланадиган мукофот миқдорини белгилаш.
10) компаниянинг 2020 йилгача ташқи аудиторини ва унинг хизматлари учун максимал то’лов миқдорини аниқлаш.
11) О’збекистон Республикаси Президентининг 2019 йил 24 августдаги ПК-сонли Фармони талабларига мувофиқ 2019 йил охиригача ишлаб чиқаришни маҳаллийлаштириш, саноатдаги кооперацияни кенгайтириш бо’йича директор ҳисоботини ешитиш. 4426. …
12) корхоналарда харидлар жараёнининг шаффофлиги ишончлилигини текшириш, шу жумладан маҳаллий маҳсулотларнинг белгиланган параметрларга мувофиқлигини ҳисобга олган ҳолда, валюта ресурсларидан самарали фойдаланиш бо’йича ташқи аудит хулосаси, шунингдек импорт харидлари. сифат ва нарх шартлари.
13) корхона балансида улуши бо’лган нон, макарон, қандолат ва транспорт хизматлари ишлаб чиқарадиган корхоналар бундан мустасно, барча турдаги корхоналарнинг бо’ш бино ва иншоотларини қонун ҳужжатларида белгиланган тартибда сотиш. .
14) янги таҳрирда “Кузатув кенгаши ва Тафтиш комиссияси а’золарини моддий раг’батлантириш то’г’рисида” Компаниянинг Низомини тасдиқлаш.
15) Дон уйи жамиятининг вагонлари ва дон қабул қилиш бо’лимини та’мирлаш.
Сизга шуни ма’лум қиламизки, умумий йиг’илишда иштирок етиш учун акциядорлар шахсини тасдиқловчи ҳужжатларни, депутатлар, шу жумладан қонуний вакиллар қонунга мувофиқ берилган ишончнома асосида, жисмоний шахслар еса – тақдим етиши шарт. қонун ҳужжатларига мувофиқ берилган ишончнома. нотариал тасдиқланган ишончнома асосида.
Умумий йиг’илиш ҳақида ма’лумотни аксиядорларга тақдим етиш учун +998742322820 телефон рақамига ёки қуйидаги електрон почта манзили ва веб -сайтига мурожаат қилиш мумкин. (манзил: Андижон вилояти, Асака тумани, Саноатчи ко’часи 86), електрон почта: асакадон@маил.ру сайти asakadon.uz
Акциядорларни умумий йиг’илиш о’тказилиши то’г’рисида хабардор қилиш учун аксиядорлар реестри 2020 йил 6 мартдан ёпилган.

Общее собрание акционеров
Общее собрание акционеров АО «Асака Дон Махсулотлари» состоится 31 марта 2020 года в 10:00 в здании государственной администрации по адресу: улица Саноатчи, 86, Асакинский район Андижанской области. Регистрация акционеров начнется в 9:00.
1) Отчет Наблюдательного совета по вопросам его компетенции.
2) Заключение Ревизионной комиссии по вопросам ее компетенции.
3) Отчет руководства Общества об итогах финансово-хозяйственного 2019 года и выполнении годового бизнес-плана.
4) утверждение годового отчета Общества и распределение прибыли и убытков;
5) Утверждение бизнес-плана Общества на 2020 год.
6) Внести изменения в состав Наблюдательного совета Общества и избрать его новых членов.
7) вносить изменения в состав Публичной ревизионной комиссии и избирать ее новых членов.
8) Расторжение или продление трудового договора, заключенного с Председателем Правления Общества, на один год.
9) определение размера вознаграждения, выплачиваемого членам Наблюдательного совета и Ревизионной комиссии за период выполнения ими своих обязанностей.
10) Определение внешнего аудитора компании до 2020 года и максимального размера оплаты его услуг.
11) Заслушание отчета директора по локализации производства, расширению кооперации в промышленности до конца 2019 года в соответствии с требованиями Постановления Президента Республики Узбекистан от 24 августа 2019 года № ПК-4426. .
12) Проверка достоверности прозрачности процесса закупок на предприятиях, включая заключение внешнего аудита об эффективном использовании валютных ресурсов, а также закупок импорта с учетом соответствия местной продукции установленным параметрам в по качеству и цене.
13) Продажа пустующих зданий и сооружений всех типов предприятий, за исключением предприятий по производству хлеба, макаронных изделий, кондитерских изделий и транспортных услуг, имеющих долю на балансе предприятия, в порядке, установленном законодательством.
14) Утверждение Положения Общества «О материальном стимулировании членов Наблюдательного совета и Ревизионной комиссии» в новой редакции.
15) Ремонт вагонов и хлебоприемного отделения Общества Зернового Дома.
Информируем вас, что для участия в общем собрании акционеры должны предъявить документы, удостоверяющие личность, заместители, в том числе юридические, должны присутствовать на основании доверенности, выданной в соответствии с законодательством, а физические лица – на основании доверенности, выданной в соответствии с законодательством. на основании нотариально заверенной доверенности.
Информацию об общем собрании, которую необходимо предоставить акционерам, можно получить по телефону +998742322820 или по следующему адресу электронной почты и на веб-сайте. (адрес: Андижанская область, Асакинский район, улица Саноатчи 86), e-mail: asakadon@mail.ru сайт www.asakadon.uz
Реестр акционеров закрыт с 6 марта 2020 года для информирования акционеров о проведении общего собрания.