“Asaka don mahsulotlari” AJ Акциядорлар диққатига!
“Asaka don mahsulotlari” AJ акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши 2022 йил 27 июнь куни соат 10-00 да Андижон вилояти, Асака тумани, Саноатчи  кўчаси 86 – уйда жамият маъмурият биносида ўтказилади. Акциядорларни рўйхатга олиш соат 9-00 да бошланади.
Кун тартиби:
1. Акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилиши регламентини тасдиқлаш тўғрисида;
2. Акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилиши саноқ комиссияси сони ва шахсий таркибини сайлаш тўғрисида;
3. Жамиятнинг устав капиталидаги “Ўздонмаҳсулот” АКнинг акциялар пакетини оммавий савдоларга чиқарилишини ташкил этиш бўйича “Лойиҳа офиси”ни жорий этиш ва унинг фаолиятини мувофиқлаштирувчи жамият бошқарув раиси ўринбосари лавозимини ташкил этиш бўйича жамиятнинг ташкилий тузилмасига тегишли ўзгартириш киритиш ҳамда тасдиқлаш тўғрисида;
4. Жамиятнинг ташкилий тузилмасига киритилаётган ўзгаришлардан келиб чиқиб, корхона ички норматив хужжатларига тегишли ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида.
5. Жамият кузатув кенгашининг ўрни бўшаб қолган аъзосини сайлаш.
Умумий йиғилишда қатнашиш учун акциядорлар шахсини тасдиқловчи хужжат(Паспорт) билан келишлари, вакилллар, жумладан хуқуқий шахслар қонунчиликда белгиланган тартибда расмийлаштирилган ваколатнома, жисмоний шахслар эса нотариал тартибда тасдиқланган ваколатномалар асосида қатнашишлари лозимлигини билдирамиз.
Акциядорларга тақдим этилиши лозим бўлган, умумий йиғилиш ўтказилиши билан боғлиқ маълумотларни +998935695555 телефони орқали ёки қуйидаги электрон манзил ва веб сайтдан олишлари мумкин. (манзил: Андижон вилояти, Асака тумани, Саноатчи  кўчаси 86 – уй),    el.pochta: asakadon@mail.ru   веб сайт www.asakadon.uz
Акциядорларга умумий йиғилиш ўтказилиши хақидаги хабар бериш учун акциядорлар реестри 2022 йил 3 июнь ҳолатига ёпилди.

Вниманию Акционеров АЖ “Asaka don mahsulotlari”
Внеочередное общее собрание акционеров АО «Асака Дон Махсулотлари» состоится 27 июня 2022 года в 10:00 часов в административном здании компании по адресу Андижанская область, Асакинский район, улица Саноатчи, 86. Регистрация акционеров начнется в 21:00.
1. Об утверждении Регламента внеочередного Общего собрания акционеров;
2. Внеочередное общее собрание акционеров о количестве и составе счетной комиссии;
3. О внесении и утверждении соответствующих изменений в организационной структуре общества о введении «Проектного офиса» для организации публичного размещения акций АО «Уздонмахсулот» в уставном капитале общества и должности Заместителя Председателя Правления Совет, координирующий его деятельность;
4. О внесении соответствующих изменений и дополнений во внутренние документы предприятия, исходя из изменений в организационной структуре компании.
5. Избрание вакантного члена Наблюдательного совета Общества.
Для участия в Общем собрании акционеры должны предъявить документ, удостоверяющий личность (Паспорт), представители, в том числе юридические лица, должны участвовать на основании доверенности, выданной в установленном законодательством порядке, а физические лица на основании нотариально удостоверенной доверенности.
Информацию, связанную с общим собранием, которую необходимо предоставить акционерам, можно получить по телефону +998935695555 или по следующему адресу электронной почты и веб-сайту. (адрес: Андижанская область, Асакинский район, улица Саноатчи 86 – e-mail: asakadon@mail.ru сайт www.asakadon.uz