Президент Ватан ҳимоячиларини мукофотлади
О’збекистон Республикаси президенти Шавкат Мирзиёйев «Ватан ҳимоячилари куни ва О’збекистон Республикаси Қуролли Кучларининг 26 йиллиги муносабати билан ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари, мудофаа ва фавқулодда вазиятлар вазирликлари ходимларидан бир гуруҳини мукофотлаш то’г’рисида»ги фармонни имзолади. Бу ҳақда О’зА хабар берган. Давлатнинг мудофаа қудратини янада юксалтириш, миллий хавфсизликни ва давлат чегаралари дахлсизлигини та`минлаш ишига қо’шаётган катта ҳиссаси, миллий манфаатларни ҳимоя қилиш ҳамда тинчлик, барқарорлик ва жамоат тартибини та`минлаш борасидаги хизмат бурчини бажариш чог’ида мардлик, жасорат ва фидойилик ко’рсатгани учун қуйидагилар мукофотланди:
«Меҳнат шуҳрати» ордени билан
Суннатов Ихтийер Хикматович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий округ қо’шинлари қо’мондонининг о’ринбосари
Шариксийев Бадритдин Усманович – О’збекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Миграция ва фуқароликни расмийлаштириш бош бошқармаси бошлиг’и ИИ даражали
«Шон-шараф» ордени билан
Атаджанов Алишер Олимович – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими
Розметов Шерзат Тургунбайевич – О’збекистон Республикаси Миллий гвардияси ҳарбий қисм командири
Турсоатов Содиқ Худоёр о’г’ли – Сурхондарё вилояти Ички ишлар бошқармаси юридик та`минлаш бо’линмаси катта юрисконсулти
Ханикулов Уктамжон Валиджонович – О’збекистон Республикаси Миллий гвардияси ҳарбий қисм баталон командири
«До’стлик» ордени билан
Прокудин Николай Павлович – О’збекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги
Махсус авария-тиклаш бошқармаси техника ва қурол-аслаҳа бо’лими бошлиг’и
Салников Андрей Александрович – Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармаси Эксперт-криминалистика маркази бош експерти
«Мардлик» ордени билан
Абдукадиров Вали Абдукахарович – О’збекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлиги Тез ҳаракат қилиш республика ко’п тармоқли маркази қутқарувчиси
Бекназаров Ислам Сарсенбайевич – Тошкент шаҳар Миробод тумани ички ишлар бошқармаси профилактика инспектори
Курбанов Исмоил Худайназарович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм командири
Мансуров Махмуджон Рахимович – Андижон вилояти Андижон шаҳар ички ишлар бошқармаси қо’риқлаш бо’лими сафдор ходими
Тулабойев Зухриддин Зокиржонович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм взводи гуруҳ мутахассиси
Хужаахматов Азизбек Одилжонович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм командири
Шамшидинов Абдурашид Юлдашбойевич – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати Давлат чегараларини ҳимоя қилувчи қо’митасининг Чегара қо’шинлари минтақавий штаби гуруҳ командири
«Жасорат» медали билан
Азимов Шухратбек Санжар о’г’ли – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими
Албеков Улуг’бек Авазович (марҳум) – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати Давлат чегараларини ҳимоя қилувчи қо’митаси гуруҳининг чегара пости мутахассиси
Амонов О’ктамхо’жа Олимович – Навоий вилояти Навоий шаҳар ички ишлар бо’лими жиноят қидирув бо’лими бошлиг’ининг о’ринбосари
Астанов Ойбек Уктамович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм взводи гуруҳ командири
Бегимқулов Воҳид Хо’жайевич – Қашқадарё вилояти Ички ишлар бошқармаси патрул-пост хизмати баталони сафдор ходими
Дурдийев Эркинбай Утамуратович – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими
Дусткулов Махамацоли Махамацодикович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм взводи гуруҳ командири
Исмаилов Камал Липиллайевич – Давлат божхона қо’митаси Тошкент шаҳар божхона бошқармаси контрабандага қарши курашиш бо’лими бошлиг’и
Каримов Фаррух Нишонович – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими
Қодиров Муминжон Мамирович – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати Давлат чегараларини ҳимоя қилувчи қо’митасининг Чегара қо’шинлари минтақавий штаби взводи мутахассиси
Мадаминов Абдулхамид Марифжон о’г’ли – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм взводи гуруҳ мутахассиси
Мамарасулов Сардор Эшмамат о’г’ли – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм взводи гуруҳ мутахассиси
Муродов Мансур Мамаражабович – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими
Мухидинов Даврон Рахимджанович – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими
Нарзийев Руслан Холматович (марҳум) – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати Давлат чегараларини ҳимоя қилувчи қо’митаси гуруҳининг взводи мутахассиси
Нуриддинов Г’олиб Бурийевич – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими
Олимов Козимжон Нозимжонович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм бо’линма бошлиг’и
Отамуродов Умид Хабибович – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати Давлат чегараларини ҳимоя қилувчи қо’митасининг Чегара қо’шинлари минтақавий штаби взвод командири
Рахимбайев Пулат Комилович – Қорақалпог’истон Республикаси Амударё тумани ички ишлар бо’лими қо’риқлаш бо’лими сафдор ходими
Рахимкулов Мухторжон Муротжонович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм взводи гуруҳ мутахассиси
Рахматов Умид Ахмадович – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими
Турдийев Уйг’ун Рахматуллайевич – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими
Убайдуллайев Қутбиддин Бахтиёрович – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими
Хайткулов Сиражиддин Суннатиллайевич – Тошкент вилояти Ички ишлар бошқармаси Ангрен шаҳар ёнг’ин хавфсизлиги бо’лими ҳарбийлаштирилган ёнг’ин хавфсизлиги қисми бо’линма командири Халиков
Тулкин Тургунович – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими
Халимбетов Рашиджон Бахтиярович – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими
Хидиров Алимардон Авлокулович – Қашқадарё вилояти Фавқулодда вазиятлар бошқармаси Шаҳрисабз шаҳар қутқарув отряди қутқарувчиси
Холматов Шавкат Шухратович – Жиззах вилояти Ички ишлар бошқармаси жиноят қидирув бошқармаси бошлиг’ининг о’ринбосари
Шадманов Алибек Абдухакимович (марҳум) – Самарқанд вилояти Ички ишлар бошқармаси Каттақо’рг’он тумани ёнг’ин хавфсизлиги бо’лими ҳарбийлаштирилган ёнг’ин хавфсизлиги қисми катта ёнг’ин о’чирувчиси
Юсупов Хусан Бахтиярович – Сирдарё вилояти Ички ишлар бошқармаси Гулистон шаҳар ёнг’ин хавфсизлиги бо’лими ҳарбийлаштирилган ёнг’ин хавфсизлиги қисми катта техниги «Содиқ хизматлари учун» медали билан
Абдуллайев Акбарали Эркинович – Наманган вилояти Наманган тумани ички ишлар бо’лими профилактика катта инспектори
Авазов Қудратжон Абдугаффорович – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими
Амиров Нодир Ускун о’г’ли – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм ескадриляси звено командири
Атаджанов Умидбек Багибекович – О’збекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги хорижий давлатлар дипломатик ваколатхоналарини қо’риқлашни та`минлаш бо’йича алоҳида баталони командири
Ахмедов Азлар Муратович – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими
Журайев Рустам Абдурайимович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм взводи гуруҳ командири о’ринбосари
Каримов Дилшодбек Толибжонович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги Чирчиқ олий танк қо’мондон-муҳандислик билим юрти баталони командири
Кучаров Бахриддин Иззатуллайевич – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги Марказий ҳарбий клиник госпитали травматология бо’лими бошлиг’и – бош травматолог
Мамарасулов Шухрат Рустамович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм ескадриляси командирининг о’ринбосари
Махрамов Хусен Кувандикович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий округ қо’шинлари қо’мондонининг о’ринбосари
Машрабов Иброхим Муминович – О’збекистон мудофаасига ко’маклашувчи «Ватанпарвар» ташкилоти Наманган автомобил мактабининг о’қув ишлаб чиқариш катта устаси
Метинов Дилшоджон Мухамаджонович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий округ штаби бо’лим бошлиг’и
Норалийев Хамиджон Жумабойевич – Андижон вилояти Фавқулодда вазиятлар бошқармаси қутқарув отряди қутқарувчиси
Норқулов Рустам Орифович – О’збекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлиги Қутқарув кучлари бошқармаси бошлиг’и о’ринбосари
Нуридинов Азамат Абдулазизович – Тошкент шаҳар Юнусобод тумани ички ишлар бошқармаси профилактика катта инспектори
Омонов Мансур Ражабович – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими
Сабиров Эркабой Эркинбайевич – О’збекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Ёнг’ин хавфсизлиги институти кафедра бошлиг’и
Санойев Султон Сулаймонович – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати Давлат чегараларини ҳимоя қилувчи қо’митасининг Чегара қо’шинлари минтақавий штаби хизмат бошлиг’и
Сиражов Жахонгир Иброгимович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм ескадриляси командирининг о’ринбосари
Солийев Жахонгир Ташпулатович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм взводи гуруҳ катта мутахассиси
Темиров Рахматжон Собирович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм взводи гуруҳ командири
Тожибайев Искандар Алижонович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм пост бошлиг’и
Умаров Мухиддин Муйсинович – О’збекистон Республикаси Қуролли Кучлари академияси кафедраси сикли бошлиг’и
Умматов Саиджон Абдурахмонович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм баталон командири
Худойназаров Хуршид Халимназарович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм дивизион командири
Шакаров Баходир Эргашович – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими «Шуҳрат» медали билан
Абдугаффаров Умиджон Хайруллайевич – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими
Абдуллайев Жасурбек Муродович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм взводи сексияси командири
Акбарова Елена Николайевна – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги Марказий ҳарбий клиник госпитали бо’лим мудираси – шифокор ендоскописти
Алпонов Муҳаммади Нормурод о’г’ли – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати Давлат чегараларини ҳимоя қилувчи қо’митасининг Чегара қо’шинлари минтақавий штаби взводи назоратчиси
Бахрийев Голиб Абдушукурович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм баталони батарея командири
Бойдадайев Шавкатжон Г’уломович – Фарг’она вилояти Марг’илон шаҳар ички ишлар бо’лими профилактика инспектори
Бомуродов Муҳиддин Атобойевич – Бухоро вилояти Фавқулодда вазиятлар бошқармаси қутқарув отряди фелдшер-қутқарувчиси
Гайбуллайев Толиб Тошмуродович – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими
Гребенюк Владимир Анатолевич – О’збекистон Республикаси Қуролли Кучлари Ҳаво ҳужумидан мудофаа ва Ҳарбий ҳаво кучлари қо’мондонлиги бо’лими хизмат бошлиг’и
Жумабайев Фарходжон Пазилжонович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм баталони командири
Журайев Шербек Рахматиллайевич – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм баталони командири
Имомалийев Бахром Хасанбойевич – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм дивизиони батарея катта техниги
Камолов Авазбек Абдирахимович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм взводи гуруҳ сексияси командири – ҳисоб командири
Косимов Жамолиддин Абдухалилович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм взводи гуруҳ сексияси командири – техник
Мавлонов Камолиддин Бобарахматович – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими
Мамадалийев Ойбек Асилжонович – Наманган вилояти Фавқулодда вазиятлар бошқармаси қутқарув отряди гуруҳ командири
Маннанов Рустам Уктамович – Сирдарё вилояти Фавқулодда вазиятлар бошқармаси йетакчи мутахассиси
Махмудов Шафоат Тулкинбойевич – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм отряди гуруҳ командирининг о’ринбосари
Назаров Зариф Озодович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм взводи гуруҳ командирининг о’ринбосари – ё’риқчи
Нишонов Ахрорбек Акбаралийевич – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими
Орипов Акрам Фозилжонович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм отряди взвод командирининг ёрдамчиси
Пардайева Элзара Эргашевна – О’збекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги махсус авария-тиклаш бошқармаси тиббиёт пункти фелдшери
Ражабов Заир Закиралийевич – Тошкент шаҳар Яккасарой тумани ички ишлар бошқармаси техник қо’риқлаш пункти сафдор ходими
Раимов Абдурасул Абдувалийевич – Жиззах вилояти Фавқулодда вазиятлар бошқармаси қутқарув отряди радиацион, кимёвий ва биологик (бактериологик) муҳофаза гуруҳи қутқарувчи-биолог-разведкачиси
Сафаров Отабек Насиллойевич – О’збекистон Республикаси Миллий хавфсизлик хизмати ходими
Сулейманов Антон Олегович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм сехи чилангари
Умаров Мухаммад – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм баталони гуруҳ катта механиги
Утапулатов Алимардон Турамуродович – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм командири
Хамзайев Нодир Баходирович – О’збекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Қоровул қо’шинлари бош бошқармаси ҳарбий қисм қоровул бошлиг’и
Хужамуродов Абдижалол Абдукахорович – О’збекистон Республикаси Миллий гвардияси ҳарбий қисм взводи гуруҳ мутахассиси
Шарипов Гуломжон Пармоналийевич – О’збекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳарбий қисм дивизиони батарея катта техниги
Шарифбойев Отабек Шухратович – Давлат божхона қо’митаси Андижон вилояти божхона бошқармаси контрабандага қарши курашиш бо’лими катта тезкор вакили

Президент наградил защитников Отечества.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев подписал Указ о награждении группы сотрудников правоохранительных органов, Министерства обороны и Министерства по чрезвычайным ситуациям в связи с Днем защитника Отечества и 26-летием Вооруженных Сил. Республики Узбекистан. Об этом сообщает УзА.
Большой вклад государства в дальнейшее развитие обороны, национальной безопасности и нерушимости государственных границ, защиту национальных интересов и поддержание мира, стабильности и общественного порядка требует мужества, отваги и самопожертвования. Награждены следующие награды за их услуги:
Орденом Трудовой Славы
Суннатов Ихтиер Хикматович – заместитель командующего войсками военного округа Министерства обороны Республики Узбекистан
Шариксиев Бадритдин Усманович – начальник Главного управления миграции и гражданства МВД Республики Узбекистан
Орденом «Слава» II степени.
Атаджанов Алишер Олимович – сотрудник Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Розметов Шерзат Тургунбаевич – командир войсковой части Национальной гвардии Республики Узбекистан
Турсоатов Содик Худоёр оглы – старший юрисконсульт отдела правового обеспечения УВД Сурхандарьинской области
Ханикулов Уктамжон Валиджонович – командир батальона Национальной гвардии Республики Узбекистан
Орденом Дружбы
Прокудин Николай Павлович – начальник отдела техники и вооружения Управления специальных чрезвычайных ситуаций Министерства информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан
Сальников Андрей Александрович – главный эксперт криминалистического центра ГУВД г. Ташкента.
Орденом Мужества
Абдукадыров Вали Абдукахарович – Спасатель Республиканского многопрофильного центра быстрого реагирования МЧС Республики Узбекистан
Бекназаров Ислам Сарсенбаевич – инспектор по профилактике Мирабадского РОВД города Ташкента.
Курбанов Исмаил Худайназарович – командир войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Мансуров Махмуджон Рахимович – сотрудник отдела безопасности ГОВД Андижанской области Андижанской области.
Тулабоев Зухриддин Зокиржонович – специалист взвода войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан.
Худжаахматов Азизбек Одилжонович – командир войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Шамшидинов Абдурашид Юлдашбоевич – начальник регионального штаба пограничных войск Государственного комитета охраны границы Службы национальной безопасности Республики Узбекистан.
Юсупов Алишер Анварович – водитель-сотрудник бригады патрульно-постовой службы ГУВД города Ташкента.
С медалью мужества
Азимов Шухратбек Санжар оглу – сотрудник Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Альбеков Улугбек Авазович (погиб) – специалист пограничного поста группы Государственного комитета охраны границы Службы национальной безопасности Республики Узбекистан.
Амонов Уктамходжа Олимович – заместитель начальника отдела уголовного розыска Навоийского городского УВД Навоийской области.
Астанов Ойбек Уктамович – командир взвода войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Бегимкулов Вохид Ходжаевич – офицер батальона патрульно-почтовой службы УВД по Кашкадарьинской области.
Дурдиев Эркинбай Утамуратович – сотрудник Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Дусткулов Махамацоли Махамацодикович – командир взвода войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Исмаилов Камал Липиллаевич – начальник отдела по борьбе с контрабандой Ташкентского городского таможенного управления Государственного таможенного комитета.
Каримов Фаррух Нишонович – Сотрудник Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Кадыров Муминжон Мамирович – взводный специалист Областных пограничных войск Государственного комитета охраны границы Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Мадаминов Абдулхамид Марифжон оглу – специалист взвода войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Мамарасулов ​​Сардор Эшмамат оглы – специалист взвода войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Муродов Мансур Мамараджабович – сотрудник Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Мухидинов Даврон Рахимджанович – сотрудник Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Нарзиев Руслан Холматович (погиб) – взводный специалист группы Государственного комитета охраны границы Службы национальной безопасности Республики Узбекистан.
Нуриддинов Голиб Буриевич – Сотрудник Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Олимов Козимжон Нозимжонович – воинская часть Министерства обороны Республики Узбекистан
Отамуродов Умид Хабибович – командир взвода областного штаба пограничных войск Государственного комитета охраны границы Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Рахимбаев Пулат Комилович – сотрудник Управления безопасности Амударьинского района Республики Каракалпакстан
Рахимкулов Мухторжон Муротжонович – специалист взвода войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Рахматов Умид Ахмедович – сотрудник Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Турдиев Уйгун Рахматуллаевич – сотрудник Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Убайдуллаев Кутбиддин Бахтиёрович – сотрудник Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Хайткулов Сираджиддин Суннатиллаевич – начальник военизированного отряда пожарной безопасности Ангренского городского управления пожарной безопасности Ташкентской области.
Халиков Тулкин Тургунович – сотрудник Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Халимбетов Рашиджон Бахтиярович – Сотрудник Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Хидиров Алимардон Авлокулович – спасатель Шахрисабзского городского спасательного отряда Управления по чрезвычайным ситуациям Кашкадарьинской области.
Холматов Шавкат Шухратович – заместитель начальника Управления уголовного розыска Джизакской области
Шадманов Алибек Абдухакимович (умерший) – старший пожарный военизированной части пожарной безопасности отдела пожарной безопасности Каттакурганского района Самаркандской области.
Юсупов Хусан Бахтиярович – старший техник военизированного отдела пожарной безопасности Гулистанского городского управления пожарной безопасности Сырдарьинской области.
С медалью «За верные заслуги».
Абдуллаев Акбарали Эркинович – старший инспектор ДВД Наманганского района Наманганской области.
Авазов Кудратжон Абдугаффорович – Сотрудник Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Амиров Нодир Ускун оглы – командир роты войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Атаджанов Умидбек Багибекович – командир специального батальона МВД Республики Узбекистан по обеспечению безопасности дипломатических представительств зарубежных стран.
Ахмедов Азлар Муратович – сотрудник Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Джураев Рустам Абдураимович – заместитель командира взвода войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Каримов Дилшодбек Толибжонович – командир дивизиона Чирчикского высшего танкового командно-инженерного училища Министерства обороны Республики Узбекистан
Кучаров Бахриддин Иззатуллаевич – начальник травматологического отделения Центрального военного клинического госпиталя Министерства обороны Республики Узбекистан – главный травматолог
Мамарасулов ​​Шухрат Рустамович – заместитель командира эскадрильи Министерства обороны Республики Узбекистан
Махрамов Хусен Кувандикович – заместитель командующего войсками военного округа Министерства обороны Республики Узбекистан
Машрабов Иброхим Муминович – старший менеджер по производству Наманганской автомобильной школы, организация «Ватанпарвар», поддерживающая оборону Узбекистана.
Метинов Дилшоджон Мухамаджонович – начальник штаба военного округа Министерства обороны Республики Узбекистан
Норалиев Хамиджон Джумабоевич – Спасатель спасательного отряда Управления по чрезвычайным ситуациям Андижанской области.
Норкулов Рустам Орифович – заместитель начальника Спасательных сил МЧС Республики Узбекистан
Нуридинов Азамат Абдулазизович – старший инспектор по профилактике УВД Юнусабадского района города Ташкента.
Омонов Мансур Раджабович – сотрудник Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Сабиров Еркабой Эркинбаевич – начальник отдела Института пожарной безопасности МВД Республики Узбекистан
Саноев Султан Сулаймонович – начальник регионального штаба пограничных войск Государственного комитета охраны границы Службы национальной безопасности Республики Узбекистан.
Сираджов Джахонгир Иброгимович – заместитель командира эскадрильи Министерства обороны Республики Узбекистан
Солиев Джахонгир Ташпулатович – старший специалист взвода войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Темиров Рахматжон Собирович – командир взвода войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Таджибаев Искандар Алиджонович – начальник почты войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Умаров Мухиддин Муйсинович – заведующий кафедрой Академии Вооруженных Сил Республики Узбекистан
Умматов Саиджон Абдурахмонович – командир батальона войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Худойназаров Хуршид Халимназарович – командир дивизии войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Шакаров Баходир Эргашович – Республика Узбекистан офицер службы национальной безопасности убликаси
С медалью славы
Абдугаффаров Умиджон Хайруллаевич – сотрудник Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Абдуллаев Жасурбек Муродович – командир взвода Министерства обороны Республики Узбекистан
Акбарова Елена Николаевна – начальник Центрального военного клинического госпиталя Министерства обороны Республики Узбекистан – врач-эндоскопист
Алпонов Мухаммади Нормурад оглы – инспектор взвода Областного штаба пограничных войск Государственного комитета охраны границы Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Бахриев Голиб Абдушукурович – командир батальона войсковой части батальона Министерства обороны Республики Узбекистан
Бойдадаев Шавкатжон Гуломович – инспектор УВД города Маргилана Ферганской области
Бомуродов Мухиддин Атобоевич – фельдшер-спасатель спасательного отряда Управления по чрезвычайным ситуациям Бухарской области.
Гайбуллаев Толиб Ташмуродович – Сотрудник Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Гребенюк Владимир Анатольевич – начальник службы командования ПВО и ВВС Вооруженных Сил Республики Узбекистан
Джумабаев Фарходжон Пазилжонович – командир батальона войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Джураев Шербек Рахматиллаевич – командир батальона войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Имомалиев Бахром Хасанбоевич – старший аккумуляторный техник отдела войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Камолов Авазбек Абдирахимович – командир группового отделения взвода Министерства обороны Республики Узбекистан – командир учета
Косимов Джамолиддин Абдухалилович – командир группового отделения взвода войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан – техник
Мавлонов Камолиддин Бобарахматович – сотрудник Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Мамадалиев Ойбек Асильжонович – командир спасательного отряда Управления по чрезвычайным ситуациям Наманганской области.
Маннанов Рустам Уктамович – ведущий специалист ДЧС Сырдарьинской области.
Махмудов Шафоат Тулкинбоевич – заместитель командира войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан.
Назаров Зариф Озодович – заместитель командира взвода войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан – инструктор
Нишонов Ахрорбек Акбаралиевич – сотрудник Службы национальной безопасности Республики Узбекистан.
Орипов Акрам Фозилжонович – помощник командира взвода войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Пардаева Эльзара Эргашевна – фельдшер медицинского центра Особого отделения неотложной помощи Министерства информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан
Раджабов Заир Закиральевич – сотрудник пункта технической безопасности УВД Яккасарайского района г. Ташкента.
Раимов Абдурасул Абдувалиевич – спасатель-биолог-разведчик группы радиационной, химической и биологической (бактериологической) защиты спасательного отряда Управления по чрезвычайным ситуациям Джизакской области.
Раимов Илес Фармонович – специалист взвода войсковой части Национальной гвардии Республики Узбекистан.
Сафаров Отабек Насиллоевич – сотрудник Службы национальной безопасности Республики Узбекистан
Сулейманов Антон Олегович – сантехник воинской части Министерства обороны Республики Узбекистан
Умаров Мухаммад – старший механик батальона войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан.
Утапулатов Алимардон Турамуродович – командир войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Хамзаев Нодир Баходирович – начальник охраны войсковой части Главного управления гвардии МВД Республики Узбекистан
Худжамуродов Абдиджалол Абдукахорович – специалист взвода войсковой части Национальной гвардии Республики Узбекистан
Шарипов Гуломжон Пармоналиевич – старший аккумуляторный техник отдела войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан
Шарифбоев Отабек Шухратович – старший оперативный представитель отдела по борьбе с контрабандой Андижанского областного таможенного управления Государственного таможенного комитета.