Aktsiyadorlarning umumiy yig'ilishi
“Asaka Don Mahsulotlari” AJ aksiyadorlarining umumiy yig’ilishi 2021 yil 31 mart kuni soat 10:00 da Andijon viloyati Asaka tumani Sanoatchi ko’chasi 86 -uydagi kompaniya ma’muriyati binosida bo’lib o’tadi. Aktsiyadorlarni ro’yxatga olish soat 9:00 da boshlanadi.
Kun tartibi:
1) Kuzatuv kengashining o’z vakolatiga kiradigan masalalar bo’yicha hisoboti.
2) Taftish komissiyasining o’z vakolatlari masalalari bo’yicha xulosasi.
3) Kompaniyaning 2020 moliyaviy yili yakunlari va yillik biznes -rejaning bajarilishi to’g’risida Boshqaruv hisoboti.
4) Kompaniyaning 2020 yil hisobotini tasdiqlash va foyda va zararni taqsimlash;
5) Kompaniyaning 2021 yilgi biznes -rejasini tasdiqlash.
6) Jamiyat Kuzatuv kengashi tarkibiga o’zgartirishlar kiritish va yangi a’zolarni saylash.
7) jamoatchilik tekshiruvi komissiyasi tarkibiga o’zgartirishlar kiritish va uning yangi a’zolarini saylash.
8) Kompaniya Boshqaruvi Raisi bilan tuzilgan mehnat shartnomasini bir yilga bekor qilish yoki uzaytirish.
9) Kuzatuv kengashi va Taftish komissiyasi a’zolariga ular bajarilgan davr uchun to’lanadigan mukofot miqdorini belgilash.
10) 2021 yilgacha kompaniyaning tashqi auditorini aniqlash va uning xizmatlari uchun eng yuqori ish haqi miqdori.
11) O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019 yil 24 avgustdagi PK-4426-sonli Farmoni talablariga muvofiq, 2020 yil oxirigacha ishlab chiqarishni mahalliylashtirish, sanoatda kooperatsiyani kengaytirish bo’yicha direktor hisobotini eshitish. . …
12) korxonalarda xaridlar jarayonining shaffofligi ishonchliligini tekshirish, shu jumladan mahalliy mahsulotlarning belgilangan parametrlarga muvofiqligini hisobga olgan holda, valyuta resurslaridan samarali foydalanish bo’yicha tashqi audit xulosasi, shuningdek import xaridlari. sifat va narx shartlari.
13) Korporativ boshqaruv kodeksi talablariga muvofiq, 2020 yil oxirigacha kompaniyada mustaqil tashkilot tomonidan o’tkaziladigan korporativ baholash bo’yicha xulosani tasdiqlash.
14) Yuridik shaxsni tugatish to’g’risidagi tegishli hujjatlar asosida ko’p yillar davomida davlat reestridan chiqarib tashlangan yuridik shaxslarning reyestrdan chiqarilgan yomon, muddati o’tgan debitorlik qarzlarini olib tashlash.
Sizga shuni ma’lum qilamizki, umumiy yig’ilishda ishtirok etish uchun aktsiyadorlar shaxsini tasdiqlovchi hujjatlarni, deputatlar, shu jumladan qonuniy vakillar qonunga muvofiq berilgan ishonchnoma asosida, jismoniy shaxslar esa – taqdim etishi shart. qonun hujjatlariga muvofiq berilgan ishonchnoma. notarial tasdiqlangan ishonchnoma asosida.
Umumiy yig’ilish haqida ma’lumotni aksiyadorlarga taqdim etish uchun +998742322820 telefon raqamiga yoki quyidagi elektron pochta manzili va veb -saytiga murojaat qilish mumkin. (manzil: Andijon viloyati, Asaka tumani, Sanoatchi ko’chasi 86), elektron pochta: asakadon@mail.ru sayti www.asakadon.uz
Aksiyadorlarni umumiy yig’ilish o’tkazilishi to’g’risida xabardor qilish uchun aksiyadorlar reestri 2021 yil 3 martdan yopilgan.

Общее собрание акционеров
Общее собрание акционеров АО «Асака Дон Махсулотлари» состоится 31 марта 2021 года в 10:00 в здании администрации компании по адресу: улица Саноатчи, 86, Асакинский район Андижанской области. Регистрация акционеров начнется в 9:00.
1) Отчет Наблюдательного совета по вопросам его компетенции.
2) Заключение Ревизионной комиссии по вопросам ее компетенции.
3) Отчет Правления об итогах 2020 финансового года Общества и выполнении годового бизнес-плана.
4) утверждение отчета Общества за 2020 год и распределение прибыли и убытков;
5) Утверждение бизнес-плана Общества на 2021 год.
6) Внести изменения в состав Наблюдательного совета Общества и избрать его новых членов.
7) вносить изменения в состав Публичной ревизионной комиссии и избирать ее новых членов.
8) Расторжение или продление трудового договора, заключенного с Председателем Правления Общества, на один год.
9) определение размера вознаграждения, выплачиваемого членам Наблюдательного совета и Ревизионной комиссии за период выполнения ими своих обязанностей.
10) Определение внешнего аудитора компании до 2021 года и максимального размера вознаграждения за его услуги.
11) заслушивание отчета Директора по локализации производства, расширению кооперации в промышленности до конца 2020 года в соответствии с требованиями Постановления Президента Республики Узбекистан от 24 августа 2019 года No ПК-4426. .
12) Проверка достоверности прозрачности процесса закупок на предприятиях, включая заключение внешнего аудита об эффективном использовании валютных ресурсов, а также закупок импорта с учетом соответствия местной продукции установленным параметрам в по качеству и цене.
13) Утверждение заключения о корпоративной оценке, проведенной независимой организацией в обществе до конца 2020 года в соответствии с требованиями Кодекса корпоративного управления.
14) Снятие безнадежной, просроченной дебиторской задолженности снятых с учета юридических лиц, которые на протяжении многих лет исключены из государственного реестра, на основании соответствующих документов о ликвидации юридического лица.
Информируем вас, что для участия в общем собрании акционеры должны предъявить документы, удостоверяющие личность, заместители, в том числе юридические, должны присутствовать на основании доверенности, выданной в соответствии с законодательством, а физические лица – на основании доверенности, выданной в соответствии с законодательством. на основании нотариально заверенной доверенности.
Информацию об общем собрании, которую необходимо предоставить акционерам, можно получить по телефону +998742322820 или по следующему адресу электронной почты и на веб-сайте. (адрес: Андижанская область, Асакинский район, улица Саноатчи 86), e-mail: asakadon@mail.ru сайт www.asakadon.uz
Реестр акционеров закрыт с 3 марта 2021 года для информирования акционеров о проведении общего собрания.